KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckningar 15781054

nr 1578 1054

Lars Matson

(1933-1994), Sverige

3 st kolteckningar. Signerad. Yttermått inklusive ram: 62,5x53,5 cm. Skänkt av Yvonne Sörensen Björud

Lars Matson, svensk bildkonstnär född 1933, död 1994.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 13 november 2023
kl 16:55:00

  • 13 nov

Specialauktion för Stadsbrudskåren

Läs mer om Specialauktion för Stadsbrudskåren

Lars Matson

Läs mer om Lars Matson